foto: istockphoto.com

Opaľovacie krémy

Opaľovacie krémy sa neodporúčajú deťom do 1 roka. Ak sa dieťa do 1 roka kúpe v bazéniku, použite radšej nejakú clonu (dáždnik), aby na dieťa v bazéniku nesvietilo priame slnko. Taktiež sa neodporúča deťom do 1 roka navštevovať kúpaliska. Preto si radšej zabezpečte bazénik len pre vaše dieťa. 

Ak ste s dieťaťom na výlete a svieti naň slnko, prekryte mu pokožku (napríklad mu oblečte dlhé nohavice). Ak by ste mali potrebu ísť s dieťaťom na slnko, môžete použiť krém Bioderma s minerálnym faktorom SPF 50. Tento krém je však vhodný pre deti od pol roka. Ak idete s dieťaťom na slnko vždy mu prekryte hlavičku čiapočkou.

Pre deti od 1 roka môžete použiť tiež krém s minerálnym faktorom, pri ktorom sú lúče slnka odrážané od minerálov prítomných v kréme. Pre deti od 3 rokov môžete v lete použiť krém s chemickým faktorom SPF 50 (Bioderma, Ladival). Slabšie faktory sa pre tak malé deti neodporúčajú. 

Dieťa natrite vždy keď vyjde z vody (aj keď je krém vodeodolný). Malým deťom potierajte pokožku detskými opaľovacími krémami, pretože zloženie krémov pre deti a pre dospelých sa líši a môže podráždiť jemnú detskú pokožku. Po vystavení dieťaťa na slnku ho môžete natrieť ošetrujúcim krémom po opaľovaní Ladival.